Portfolio

Patrycja Zuber

Ulubiony styl

W pracach graficznych jestem elastyczna, więc i ulubionych stylów mam parę, m.in
nowoczesny
– uwielbiam minimalizm, schludność i estetykę w nim zawartą.

Nie ukrywam, że także Outrun, obfitujący w neony, miłość do miast nocą, szybkie samochody
i technologię skradł moje serce.

Przy okazji grzechem byłoby nie wspomnieć o Vaporwave, który przez swoje nawiązywanie do kultury retro i antyku maluje chyba każdy, szary świat w delikatne, pastelowe kolory. Nie mówiąc już o nostalgii, którą tym samym za sobą przywodzi.

Przez pewien czas próbowałam sił też w innej dziedzinie, która bardzo mi się spodobała, okazała się jednak tą najbardziej wymagającą- w byciu artystką koncepcyjną. Taka osoba zajmuje tworzeniem wizualizacji graficznej do gier, jednak najzwyczajniej w świecie (jak to tez w życiu bywa) grupa, z którą współpracowałam, rozeszła się, więc i sam pomysł został porzucony. Nie ukrywam jednak, że jest to jedno z moich marzeń, bowiem uwielbiam gry, więc będę robić wszystko, by to się w niedalekiej przyszłości ziściło.

Na początku swojej przygody z grafiką (która zaczęła się w latach mniej więcej 2014/2015) brnęłam tylko w fotomanipulacje, jednak w końcu i grafika wektorowa porwała mnie w swoje objęcia.

Specjalizuję się w robieniu grafik przeznaczonych do prezentowania w przestrzeni wizualnej, ponieważ zależy mi na tym, by otoczenie było jak najprzyjemniejsze dla oka, dlatego podejmując się zlecenia robię wszystko co w mojej mocy, by przekroczyć wszelkie oczekiwania, nawet te najśmielsze.

Moimi ulubionymi grafikami są: Tony Skeor i Aly Bassam

Podsumowanie

Mam wiedzę w temacie, którą mimo to ciągle uzupełniam i dobrze znam programy, na jakich pracuję, świadczy o tym certyfikat potwierdzający klasyfikację w wykonywanym przeze mnie zawodzie: technik cyfrowych procesów graficznych i poligraficznych. Mam też w tym niemałe doświadczenie, dlatego myślę, że nawiązując ze mną współpracę można mi zaufać. Dodatkowo, nie mam problemów w rozmowie z klientem tak, by każda ze stron miło wspominała naszą przygodę.

Poza tym potrafię zrobić animację/gifybardzo podstawowe projekty 3D. Umiem także zaprojektować i przygotować do druku dokument wielostronicowy. Poza tym zajmuję się copywriting’iem i tłumaczę dowolne teksty na język angielski lub z języka angielskiego, wszystko oczywiście w odpowiedniej, ale i rozsądnej cenie.